schedules and program. Where to watch streaming events – OA Sport

Today, Friday March 25, a sports day awaits us. The F1 weekend opens with free practice at the Saudi Arabian GP. Intense program for cyclists with Tour of Catalonia, E3 Saxo Bank Classic, Coppi and Bartali Week. The Miami Masters 1000 continues, Jannik Sinner and Matteo Berrettini also on the field.

Don’t miss the World Figure Skating and Curling Championships, the golf tournaments of the week, the evening with the Euroleague basketball, the quarter-finals of the Italian women’s basketball cup and much more . Below you will find the complete calendar, the detailed program, all the times of the sporting events scheduled for today Friday March 25, the TV program and relative streaming.

What time does Jannik Sinner play against Emil Ruusuvuori and where to watch him on TV? Program, channel, streaming Masters 1000 Miami

SPORTS SCHEDULE ON TV TODAY (FRIDAY MARCH 25)

FRIDAY MARCH 25:

06.00 GOLF (DP World Tour) – Qatar Masters, second round (live streaming on Eurosport Player, Discovery+, Golf Tv from 10:00 a.m.)

08.00 WINTER SPORTS – EYOF, last day (there is no live TV/streaming)

09.30 PADEL – World Padel Tour (live TV on Sky Sport Tennis; live broadcast on Sky Go, Now Tv)

09:55 SKI FREESTYLE – Slopestyle World Cup in Silvaplana, women’s qualifications (no live TV / streaming)

10.00 PENTATHLON (World Cup) – Semi-finals in Cairo (no live TV / streaming)

11.00 FIGURE SKATING (World Cup) – Rhythm Dance (Live TV on Eurosport 2; Live TV on RaiSport from 1.30 p.m.; Live streaming on Eurosport Player, Discovery +, Sky Go, Now Tv, DAZN; live broadcast on RaiPlay from 1:30 p.m.)

12.10 CYCLING – Coppa and Bartali week, fourth stage: Montecatini-Montecatini (delayed TV on RaiSport from 6.50pm; delayed broadcast on Rai Play from 6.50pm)

12:20 p.m. CYCLING – Vuelta Catalogna, fifth stage: La Pobla de Segur-Vilanova i la Geltru (Live TV on Eurosport 1 from 3:45 p.m.; live broadcast on Eurosport Player, Discovery +, Sky Go, Now Tv, DAZN from 3:45 p.m.)

12:20 p.m. CYCLING – E3 Saxo Bank Classic, Herelbeke-Herelbeke (live stream on Eurosport Player, Discovery+ from 2.35pm)

12:40 p.m. SKI FREESTYLE – Slopestyle World Cup in Silvaplana, men’s qualifications (no live TV/streaming)

14.00 JUMP WITH SKI (World Cup) – HS250 men at Planica (Live TV on Eurosport 1; Live broadcast on Eurosport Player, Discovery+, Sky Go, Now Tv, DAZN)

3:00 p.m. F1 – Saudi Arabian GP Free Practice 1 (Live TV on Sky Sport Uno, Sky Sport F1; Live Stream on Sky Go, Now Tv)

3:30 p.m. GOLF (PGA Tour) – WGC-Dell Technologies, match play (live TV on Eurosport 2 from 9.30 p.m.; live streaming on Eurosport Player, Discovery +, Golf Tv from 3.30 p.m., on Sky Go, Now Tv and DAZN from 9:30 p.m.)

16.00 FOOTBALL (2022 World Cup qualifiers, Africa playoff first leg) – DR Congo-Morocco (live TV / streaming not planned)

16.00 WOMEN’S FOOTBALL (Viareggio Cup, Final) – Milan-Brondby (Live TV on RaiSport; Live broadcast on RaiPlay)

16.00 TENNIS – ATP Masters 1000 Miami, Second Round (Live TV on Sky Sport Tennis and Sky Sport Arena; Live TV on Sky Sport Uno from 7.30pm; Live broadcast on Sky Go, Now Tv). Berrettini-Cerundolo (4 p.m.), Fognini-Daniel (4:00 p.m.), Sinner-Ruusuvuori (third game from 4:00 p.m.), Sonego-Kudla (fourth game from 4:00 p.m.)

16.00 TENNIS – WTA 1000 Miami, second round (Live TV on Supertennis; live stream on supertennis.tv)

16.00 PADEL – World Padel Tour (live TV on Sky Sport Arena; live broadcast on Sky Go, Now Tv)

16.00 SNOOKER – Gibraltar Open (Live TV on Eurosport 2; Live Stream on Eurosport Player, Discovery+, Sky Go, Now Tv, DAZN)

5:00 p.m. BEACH VOLLEY – Men’s/Women’s BPT Elite 16 in Rosarito (live stream on FIVB YouTube channel)

5:00 p.m. CURLING (Women’s World Cup) – 18th day: Canada-Germany, Switzerland-Japan (live broadcast on Recast)

5:00 p.m. CURLING (Women’s World Cup) – 18th day: Norway-Denmark (no live TV / streaming)

6:00 p.m. F1 – Saudi Arabian GP Free Practice 2 (Live TV on Sky Sport Uno, Sky Sport F1; Live Stream on Sky Go, Now Tv)

6:00 p.m. FIGURE SKATING (World Cup) – Women’s Free Program (Live TV on Eurosport 1; Live TV on RaiSport from 7:40 p.m.; Live streaming on Eurosport Player, Discovery+, Sky Go, Now Tv, DAZN; live broadcast on RaiPlay from 7:40 p.m.)

6:00 p.m. FOOTBALL (2022 World Cup qualifiers, first leg Africa qualifiers) – Two matches: Cameroon-Algeria, Mali-Tunisia (no live TV / streaming)

6:00 p.m. FOOTBALL (Serie C) – Virtus Entella-Pistoiese (live stream on Eleven Sports)

6:00 p.m. WOMEN’S BASKETBALL (Italian Cup, quarter-finals) – Venice-San Giovanni (live streaming on LBF)

6:00 p.m. RUGBY (United Rugby Championship) – Lions-Ospreys (no live TV/streaming)

6:30 p.m. FOOTBALL (European Under-21 Qualifiers) – Montenegro-Italy (Live TV on Rai 2; Live stream on Rai Play)

19.00 BASKET-BALL (Euroleague) – Monaco-Baskonia (live streaming on Eleven Sports)

19.10 RUGBY (Top-10) – Emilia-Rugby Lyons (live broadcast on RaiSportWeb; delayed TV on RaiSport from 22:00)

20.00 BASKETBALL (Euroleague) – Alba Berlin-Red Star Belgrade (live streaming on Eleven Sports)

20.00 BASKETBALL (Euroleague) – Lyon Villeurbanne-Olympiakos (live streaming on Eleven Sports)

8:30 p.m. FOOTBALL (2022 World Cup qualifiers, Africa first leg qualifiers) – Two matches: Egypt-Senegal, Ghana-Nigeria (live TV / streaming not planned)

8:35 p.m. RUGBY (United Rugby Championship) – Munster-Benetton Treviso (live streaming on Mediaset Infinity; delayed TV on Canale 20 at 11:30 p.m.)

8:45 p.m. WOMEN’S BASKETBALL (Italian Cup, quarter-finals) – Virtus Bologna-Campobasso (live streaming on LBF)

21.00 BASKETBALL (Euroleague) – Barcelona-Fenerbahçe (live stream on Eleven Sports)

10:00 p.m. BOXING – Ritson-Zlaticanin, IBO Lightweight World Championship (Live TV on Eurosport 1; Live broadcast on Eurosport Player, Discovery +, Sky Go, Now Tv, DAZN)

10:00 p.m. CURLING (Women’s World Cup) – 19th day: South Korea-Japan (live streaming on Recast)

10:00 p.m. CURLING (Women’s World Cup) – 19th day: Italy-Czech Republic, Sweden-Norway (no live TV / streaming)

Photo LiveMedia / Florent Gooden / DPPI

LIVE SAUDI ARABIAN F1 GP FREE PRACTICE AT 3:00 PM AND 6:00 PM

LIVE LIVE FROM E3 SAXO BANK TODAY

LIVE LIVE FROM COPPI & BARTALI TODAY’S STAGE

LIVE LIVE FROM TODAY’S STAGE OF THE TOUR OF CATALONIA

LIVE LIVE WORLD FIGURE SKATING CHAMPIONSHIPS AT 11:00 AM AND 6:00 PM

LIVE LIVE IN MONTENEGRO-ITALY U21 FROM 6:30 PM

Add Comment